Mobil Uygulamalar Online Araçlar

WeVideo – Dünya’nın İlk Bulut-Tabanlı Video Oluşturma Platformu

wevideo

 

WeVideo (www.wevideo.com) dünya’ nın herhangi bir yerinden tarayıcı yada akıllı telefonlar aracılığıyla işbirliği içersinde video oluşturma yada video duzenleme imkanı sunan tek servis olma özelliğine sahip bir platform. WeVideo ilk defa bu tarz bir web editorünü kullananlar için cok basit bir arayüze sahip olduğu gibi daha önceden tecrübesi olan uzmanlar içinde cok sayıda özelliği içerisinde barındırmaktadır.

Herhangi bir yazılım kurmanıza ihtiyaç duymadan bütün işlemleri tarayıcınız yada akıllı telefonunuz üzerinden gerçeklestirebilirsiniz. Eklenmiş olduğunuz videolara başlık ekleyebilir, efekler uygulayabilir, videoların geçislerine farklı etkiler verebilir, müzik ekleyebilirsiniz. Sizlere sosyal video oluşturmak için de imkanlar sağlar. Yapmış olduğunuz videoyu kolayca sosyal medya kanallarinda da paylaşabilirsiniz.

Peki bu özelliklere sahip olan ve ücretsiz olan bu aracı eğitimsel amaçlı kullanabilirmiyiz? Tabiki kullanilabilir. Özelliklede grup aktivitelerinde ve grup olarak hazırlanacak video projelerinde gruptaki ögrencilerin tamamının aynı video üzerinde calışmalarına ve projeyi beraberce tamamlamalari mumkun. İster okuldan, ister evden isterlerse akıllı telefonları ile istedikleri yerden istedikleri zamanda katılım gerçeklestirebilirler.

Detaylı bilgi için www.wevideo.com

Youtube kanalı için  http://www.youtube.com/user/wevideo?feature=watch

Android uygulamasıyla neler yapabilirsiniz  http://pages.wevideo.com/android-beta