Eğitim Haberleri Makaleler

Web 3.0 Nedir? ve Eğitimi Nasıl Değiştirecek?

Biz şuan web 2.5 dünyasında yaşıyoruz. Eğer bu cümle sizin için bir anlam ifade etmediyse aşağıdaki tabloya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Bu tabloda Web 2.0 nin ihtiyatlı olarak benimsenen bir teknoloji olduğunu, okulların çevrimiçi ve çevrim dışı olduklarını ve anne babaların okulları hala bir kreş olarak algıladıklarını görmekteyiz.

web-2-0-concept

Dr. John Meravac tarafından geliştirilen bu tablo hepimizin öğrenme, teknolojiyi deneme ve toplumsal olarak gelişme yollarını detaylandırmaktadır. Ne zaman bizler kişisel öğrenmeyi geliştirmek için teknoloji araçlarını yeniden icat edersek o zaman bizler web becerilerinin yeni haline  ulaşmış olacağız.

web3.0

Bu tablodaki açıklamalara katılıyor musunuz?

Bu yeni seviyeye ulaşmak ne kadar zaman alacak?

Şuan da Web 3.0 tartışmalarının dışında kalanlar neler?

Biz gerçekten bunu gerçekleştirebilecek miyiz?

Kaynak: EDUDEMIC

http://www.edudemic.com/what-is-web-3-0-and-how-will-it-change-education/

Arif Kazancı

Bilgisayar ve Robotik Öğretmeniyim. 2006 yılından beri Amerika’da yaşıyorum. Eğitim teknolojileri ile öğrenme kültürünün değişebileceğine inananlardanım. Teknoloji çağında bizlerle buluşan sonsuz fırsatların öğretmenlerimizin farkındalığı ve sınıf ortamına taşımaları ile ancak bir anlam ifade edeceğini düşünüyorum. Merak etme, öğrenme ve paylaşmayı felsefe edinmiş bir eğitimciyim.