Eğitsel Bir Sosyal Ağ Uygulaması: EDMODO

Facebook, Twitter gibi sosyal ağları sıkça kullanıyoruz. Bu ortamları zaman zaman eğitim amaçlı da kullandığımız olmuştur. Bu yazımızda EDMODO adlı yepyeni bir sosyal ağdan bahsetmek istiyoruz. Üstelik tamamen eğitsel amaçlı tasarlanmış olması onu, biz öğretmenler için ayrıcalıklı kılıyor. Bir öğretmen olarak giriş yaptıktan sonra, öğrencilerinizi gruplayıp davet edebilir, onlara mesajlar yazabilir, quizler oluşturabilir, ders dokümanları paylaşabilirsiniz. Aşağıda tanıtım videosunu paylaştığımız bu uygulamayı mutlaka denemeniz tavsiye olunur. Tek dezavantajı ise, Türkçe dil seçeneğinin olmaması.
EDMODO, sosyal medyanın gücünü eğitim ve öğretim ortamında kullanmamıza imkân sağlar. Öğretmen ve öğrenciler için; eğitsel işbirliği, öğrenciye geribildirim, bireyselleştirilmiş öğretim ve daha birçok konuda güvenli bir ortam oluşturur. Öğrenmeyi her zaman ve mekânda teşvik eder, öğrencilerle her konuda fikir alışverişi, çeşitli tartışmalar yapma, öğrencinin gelişimini takip etme, özgüvenini geliştirme gibi konularda da önemli destek sağlar. Bunlara ek olarak dünya çapında öğretmenlerle bağlantı kurma özelliği ile de öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkılar sağlar. Yazılımın mobil uygulaması ile de her mekânda ve zamanda bilgi paylaşımı imkânını bizlere sunar.


EDMODO TANITIM VİDEOSU:


“Eğitsel Bir Sosyal Ağ Uygulaması: EDMODO” üzerine 5 yorum

  1. Beyaz pano asla Edmodo kadar kullanışlı olamaz, üstelik Edmodo artık Türkçe’ye çevrilmiştir.Örneğin Edmododa video embed edebilirken beyaz panoda bu yoktur. Burada şu an sayamadığım bir çok eksiği vardır.

   1. Merhaba
    Ben her iki siteyi de inceledim. İkisinin de birbirine gore artilari eksileri var. Edmodo Turkceye cevrilmis olabilir ama Turkce bir yardım ekibi ne yazık ki yok. Ayrica kim cevirdiyse biraz komik olmus bazi ifadeler. Kullanım kolayligi acisindan Beyazpano daha guzel gozukuyor.

    Edmodo da ders mantigi yerine grup mantigi biraz kafa karistirici. Her sey tek bir sayfada. News feed gibi bir sey yok. Karman corman yani.

    Beyazpano yeni bir site oldugu icin gelismesi gerken yonleri var elbet ama bir Turk girisimi olmasi dolayisiyla kendilerini tebrik ediyorum. Temel ozellikleri hemen hemen edmodo ile aynı. Community ve apps kisimlarini saymiyorum onlar zaten edmodo belirli bir kullanıcıya eristikten sonra faaliyete gecti. Eminim aynı yoldan beyazpano da gececektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen Yorumu Göndermeden Önce Aşağıdaki Soruyu Cevaplayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.