Dil Dersleri

Duolingo İle Eğlenceli Dil Öğrenimi

Duolingo, kendi kendinize dil öğrenmek, yabancı dilinizi geliştirmek için gamification yani oyunlaştırma yöntemi ile hazırlanmış mükemmel bir dil öğrenme aracıdır.  https://www.duolingo.com/ web sitesinden erişebileceğiniz gibi, iOs ve Android uygulamaları ile de her an cep telefonu ve tablet cihazlarınıza yükleyeceğiniz uygulama ile eğlenceli bir şekilde dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Screenshot_2014-03-10-14-02-07

 

Duolingo, küçük ve eğlenceli dersleri ile her an, her yerde öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili pratik yapmanıza imkan veriyor. Harika bir oyunlaştırma gamification öğeleri taşıyan Duolingo, sadece kendiniz için değil, sınıfınızda da kullanabileceğiniz bir uygulama olabilir. Yabancı dil derslerinde sınıf içerisinde Duolingo’nun aktivitelerini çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunu yaparken, uygulamayı siz kullanıp, öğrencilere etkinlikleri yaptırabileceğiniz gibi, öğrencilerinize de bu uygulamayı kullandırabilir, içeriğindeki sosyal etkileşim ile uygulamayı kullanan öğrencilerinizin gelişimlerini takip edebilirsiniz.

Duolingo, diğer uygulamalardan farklı olarak çok farklı çalışma metotlar sunuyor. Bunların arasında, yazılı cümleleri tercüme etme, görsellerle kelime öğrenimini destekleme, duyduğunuz cümleyi İngilizce (veya diğer dil) olarak yazma ya da tercüme etme, bir cümleyi doğru telaffuz etme gibi çeşitli aktiviteleri barındırması Duolingo’yu daha cazip hale getiriyor.

iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/duolingo-learn-languages-for/id570060128?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo&hl=tr

Takip Et