Eğitim Haberleri Genel Online Araçlar

Skype’ın Grup Video Arama Özelliği Öğretmenler için Ücretsiz

Skype’ın eğitim departmanı yaptığı açıklama ile paralı olan grup video arama özelliğini öğretmenler için 1 yıllığına ücretsiz vereceğini açıkladı. Bunun için education.skype.com adresine gitmeniz yeterli.

skype-in-the-classroom

Grup video aramalarını 9 kişiye kadar gerçekleştirmeniz mümkün. Buda sınıf içerisinde skype’la yapacağnız aktivitelerinizi zenginleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Yani belirleyeceğiniz birden fazla kardeş sınıfla aynı anda aktivite gerçeklestirmeniz mümkün.Aşağıdaki videoda Amerika’nın Newyork ve Maine şehirlerindeki öğrenciler aynı anda ülkenin önemli yazarlarında birisi ile skype üzerinden videolu görüşme gerçekleştiriyorlar.

Bu videoda ise Texas’ın Austin şehri ile Kenya’nın Nairobi şehrindeki öğrencilerin yapmış olduğu etkinliği görüyorsunuz.

 

Arif Kazancı

Bilgisayar ve Robotik Öğretmeniyim. 2006 yılından beri Amerika’da yaşıyorum. Eğitim teknolojileri ile öğrenme kültürünün değişebileceğine inananlardanım. Teknoloji çağında bizlerle buluşan sonsuz fırsatların öğretmenlerimizin farkındalığı ve sınıf ortamına taşımaları ile ancak bir anlam ifade edeceğini düşünüyorum. Merak etme, öğrenme ve paylaşmayı felsefe edinmiş bir eğitimciyim.