Eğitim Haberleri Etkinlikler Genel

Dünyanın En Büyük İngilizce Eğitimi Türkiye’de

Pilgrims kursları ilk defa İngiltere dışında düzenleneceğinden bu  İngiltere’deki kurslara katılamayan öğretmenler için kaçırılmaz bir fırsat olacak. Kursta öğretmenler, öğrendiklerini öğrenciye ulaştırabilme adına yeni yollar keşfedecek.

Gediz Üniversitesi’nde düzenlenecek kurs,anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeylerinde eğitim veren tüm öğretmenlere hitap eden bir konsepte sahip. Tüm kurslar öğretmenlerin İngilizce kullanımını iyileştirmeyi, öğrenme ve öğretmenliğe ilişkin yeni anlayışlar kazanmalarını amaçlıyor. Ayrıca 18-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında düzenlenecek programın öğleden sonraları isteğe bağlı çalıştaylar ile zenginleştirildi.

Pilgrims Öğretmen Eğitimi, İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde 35 yılı aşkın bir süredir öğretmenlere mesleki gelişim kursları sunuyor. Mario Rinvolucri, Hanna Kryszewska, Sheelagh Dellar ve Paul Davis gibi isimleri bünyesinde bulunduran Pigrims, Türk eğitimcilerinden Yasemin Yelbay, Işıl Boy ve Beyza Yılmaz da bünyesine kattı.

Pilgrims Öğretmen Eğitimi Departman Müdürü Jim Wright, uluslararası eğitimci ekiplerinin düzenledikleri kursların önemli bir bileşenini teşkil ettiğini söyledi. Wright, bu eğitimcilerin tüm dünyadan öğretmenlik ve eğitmenlikle ilgili bilgi ve deneyimlerini bir araya getirdiğini dile getirdi. Selt Academy Eğitim Koordinatörü Kristina Smith, Pilgrims yaz okulunun ilk defa İngiltere dışında düzenleneceğini söyledi. Pilgrims’le bir ortaklığa girildiği için heyecanlı olduklarını vurgulayan Smith, “Bu bölgedeki öğretmenler İngiltere’deki kurslara katılmak için AB kaynaklarından her zaman fon alamamaktadır. İngiltere vizesi de bir başka güçlük oluşturmaktadır. Bu açıdan eğitimcileri buraya getirmek başvurulacak mükemmel bir çözüm yoludur.” şeklinde konuştu.

dunyanin-en-buyuk-ingilizce-egitimi-turkiye-de-3167870

Türk öğretmen ve eğitimcilerinin eğitim teknolojisi alanında öncülük yaptığını dile getiren Smith, en iyi eğitim teknolojisi kullanımlarının hâlâ keşfedilmeye devam ettiğini dile getirerek, “Pilgrims’te eğitim teknolojisi kurslarını ilk başlatan Türkiyeli eğitimcilerdi. Öğretmenler için şu ana kadar sosyal medya ve akıllı tahta kullanımıyla ilgili kurslar düzenledik. Şimdi de mobil öğrenme kursunu ekliyoruz. Öğretmenlerin ayrıca dijital okur yazarlıkla ilgili temel beceriler kazanmalarına ve Web 2.0 araçlarının nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.

Zambak Yayın Grubu Yabancı Yayınlar Genel Müdür Ali Çopur, Pilgrims’in  insancıl ve üretken eğitim uygulamalarıyla özdeşleştiğini söyledi. Daha önce kendisinin de Pilgrims kursuna katıldığını belirten Çopur, kursta katılımcılara güven ve yetkinlik kazandırıldığını ifade etti. Çopur, : “Hepimiz, öğrendiklerimizi öğrenciye ulaştırabileceğimiz yeni yollar öğrendik. Şimdi bu eşsiz deneyimi olabildiğince fazla öğretmene yaşatmak istiyoruz.” şeklinde konuştu. Çopur, SeltAcademy’e göre ‘öğretmenlik sürekli öğrenme mesleğidir.” dedi.

Öte yandan kursta İzmir çevresinde tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etme olanakları sunulacak. Gediz Üniversitesi öğrencileri, kültürel alışverişi sağlamak amacıyla yabancı misafirlere Türk kültürünü tanıtmak için etkinliklerde asistan ve tur rehberi olarak yer alacak.

Programla ilgili bilgi almak için pilgrimscourses@seltacademy.com adresinden ulaşılabilir. Kurs içerikleri ve kayıt süreci hakkında detaylı bilgi almak için www.seltacademy.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Kaynak : Milliyet Eğitim