Eğitim Haberleri

Zeka Atölyesi ve Farklı Eğitim Ortamları

Özgün bir eğitim modeli olan “Dünya Ölçeğinde, Üstün Nitelikli İnsanlar Yetiştirme Eğitim Modeli”ni geliştirerek, eğitim dünyasına farklı bir soluk getiren Boğazhisar Eğitim Kurumları, her çocuğu eşsiz bir varlık olarak görüyor.

Bu doğrultuda, eğitim sistemini sürekli geliştirerek, yeni uygulamalar sunan Boğazhisar Eğitim Kurumları; Dünya Ölçeğinde Üstün Nitelikli İnsan Yetiştirme Eğitim Modelinin uygulama atölyelerinden biri olan ve patenti kendilerine ait Türkiye’nin ilk ve tek Zeka Atölyesi’ni açtı.


Okul öncesinden 8. Sınıfa kadar, bütün öğrenciler sıra dışı tasarımıyla kendilerine farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Zeka Atölyesi’nde; Akıl Oyunları, Sıradışı Düşünme ve Düşünme Eğitimi dersleri ile zeka potansiyellerini en üst düzeyde kullanmayı öğreniyorlar. Zeka Atölyesi’nde; Amerika, Güney Kore, Japonya ve Almanya gibi ülkelerden temin edilen, her biri lisanslı akıl oyunları ve eğitim materyalleri kullanılıyor.

Öğrenciler derslerde; zekâlarını geliştiriyor, oynadıkları oyunlarla başka dünyalar keşfediyor, hayata dair sorular soruyor, yeni fikirler üretiyorlar. Eleştirel düşünme ve sıra dışı düşünme becerilerini geliştirirken, kendi stratejilerini oluşturmayı öğreniyorlar.

Boğazhisar Eğitim Kurumları, geliştirdiği özgün eğitim modeli ile geleceğin bilim insanlarını, sanatçılarını, yöneticilerini ve liderlerini yetiştirmeyi hedefliyor.

Zeka Atölyesi’nde Uygulanan Dersler
Akıl Oyunları Dersi: Yurt içi ve yurt dışından temin edilen her biri lisanslı ve saygın üniversitelerden ödül almış akıl oyunları ile öğrencilere zihinlerini geliştirebilecekleri imkânlar sunulmaktadır.
Sıradışı Düşünme Eğitimi: Sıra dışı Düşünme Eğitimi dersleri ile öğrencilerin hayata farklı açılardan bakabilme, sorgulama, insanlığı ilgilendiren problemlere karşı sıra dışı çözümler üretebilme gibi becerileri geliştirilmektedir.
Düşünme Eğitimi Dersi: Öğrencilerde üretkenlik, problem çözme, eleştirel düşünme ve creative düşünme becerilerini geliştirici etkinliklerle Düşünme Eğitimi Dersi yapılmaktadır.

Takip Et