Etkinlikler

Yaklaşan Etkinlikler

V. Zeka ve Yetenek Kongresi

Türkiye Zeka Vakfının her yıl düzenlediği Zekâ ve Yetenek Kongrelerinin beşincisi 4-5 Kasım 2017 Tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezinde toplanıyor! Kongremiz, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da konunun uzmanlarını, başka alanlarda öne çıkmış kanaat önderlerini ve Türkiye’nin dört bir yanından eğitimcileri ve aileleri bir araya getiriyor.

Türkiye Zeka Vakfı olarak ülkemizin ve insanlığın en değerli kaynağının özgür ve doğru düşünebilen, düşündüklerini ifade edebilen ve karşıt görüşleri dinleyerek, koşulları değerlendirerek en uygun çözüm yollarını bulabilen bireyler olduğuna inanıyoruz. Zekâ ve yetenek kavramlarının gerek kuramda, gerek uygulamada doğru anlaşılmasının hem insanların mutluluğu için, hem de söz konusu kaynağın doğru kullanılabilmesi için hayati önemde olduğunu düşünüyoruz. Zekâ ve Yetenek Kongresi, konuyla ilgili güncel tartışmaları ilgili kişilerle ulaştırmak, Türkiye’den ve dünyadan en iyi uygulama örneklerini tüm katılımcıların dikkatine sunmak, hep beraber daha iyisinin nasıl yapabileceğini konuşmak için düzenleniyor.

Bu yıl da kongremizde konuyla ilgili alanlardan uzmanların sunumlarına ve panellere paralel olarak ayrı salonlarda atölye çalışmaları yürütülecek. Bu atölye çalışmalarında sınırlı sayıda katılımcı, etkileşimli bir ortamda uygulayarak öğrenme olanağına sahip olacak.

NEREDE?
ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Çankaya, Ankara
NE ZAMAN?
4-5 Kasım 2017
Cumartesi, Pazar
http://kongre.tzv.org.tr/2017

 

Eğitimde Gelecek Konferansı
Değerli Öğretmenler, Akademisyenler, Yöneticiler ve Eğitime Gönül Verenler,

2016’da MEF Üniversitesi’nde “Eğitim değişimdir, değişime direnmek yok olmayı seçmektir.” dedik. İki gün boyunca 1500 eğitimciyle buluştuk, eğitimi tartıştık, değişimi tartıştık, öğrendik… EDK16’dan aldıklarımızı sınıflarımızda, okullarımızda paylaştık.

Bu yıl ise sadece eğitimde değil her alanda küresel liderler yetiştiren üç üniversitenin eğitim fakülteleri olarak Eğitimde Gelecek Konferansı’nı düzenliyoruz. Eğitime gönül veren herkesle iş birliği yaparak dijital çağda eğitimi, daha eşit ve daha adil bir eğitim ile farklılıkları ne olursa olsun her çocuğun öğrenebildiği okulları, yaratıcılık ve girişimciliği, dünyadan iyi örnekleri, okulun ve öğretmenliğin geleceğini, bilgi çağında öğretmen eğitimini konuşacağız.

11- 12 Kasım 2017’de bildiklerimizi paylaşmak, sorunlara çözüm üretmek ve geleceği tasarlamak için buluşacağız. Gelin, eğitimin geleceğinde siz de söz sahibi olun.

http://egitimdegelecekkonferansi.com/

 

Yarının Eğitimi Zirvesi
Eğitim sektörüne farklı bakış açıları getiren ve bu bakış açılarıyla çığır açan Finlandiya Eğitim Eski Bakanı ve eğitim alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken birçok isim, İstanbul’da düzenlenecek olan Yarının Eğitimi Zirvesi’nde buluşuyor.

Zirve 25 Kasım 2017 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleşecektir ve saat 09.00’da başlayıp 19.00’a kadar sürecektir.

YARININ EĞİTİMİ ZİRVESİ HAKKINDA

TAF Network olarak 5 yıldır eğitim ve bilime yönelik çalışmalar yapmaktayız. Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nin beşincisini ise 2017 Mayıs ayında organize ettik. Düzenlediğimiz zirvelerde dünyaca ünlü Türk bilim insanlarının yanı sıra Türkiye’den de üst düzey konuşmacılar yer almıştır. Bu yıl ise sadece master ve doktora yönlendirmesi değil, eğitimin yarınını konuşabileceğimiz bir zirve hayal etmekteyiz. Eğitimde uyguladığı farklılıkları ve başarılarını sürekli duyduğumuz FİNLANDİYA, bu yıl konuk ülke olarak yer alacaktır. Yarının Eğitimi Zirvesinde bildiklerimizi paylaşmak, sorunlara çözüm üretmek ve geleceği tasarlamak için buluşacağız. Gelin, eğitimin yarınında siz de söz sahibi olun.

“NİTELİKLİ ÖĞRETMEN KADROSU, EĞİTİMİN KALİTESİNİ SAĞLAMADA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAMAKTADIR.”
http://yarininegitimizirvesi.com/

Takip Et