Online Araçlar

Voki ile Konuşan Karakterler

Günümüzde, öğrencilere artık geleneksel ödevler vermek, onlardan klasik ödev yapmalarını beklemek, dijital yerli öğrencilerimizi ne kadar mutlu ettiğini (!), onları ne kadar heyecanlandırdığı (!) hepimiz biliyoruz. Peki ne yapabiliriz? Eğitim Trend ekibi olarak, siz öğretmenlere farklı çalışmalar yapabilmeniz için her gün yeni paylaşımlar yayınlamaya çalışıyoruz. Bugün sizlere bunlardan birini tanıtacağız.

Voki.Com sitesi, karakterler oluşturmanızı, oluşturduğunuz karakterleri konuşturmanızı ve hazırladığınız çalışmayı istediğiniz şekilde paylaşmanızı sağlıyor. Voki ile aynı zamanda hazırladığınız karakterleri konuşturabiliyorsunuz.

Kolay bir kullanım arayüzü olan Voki ile, çok iyi bir bilgisayar kullanıcısı olmasınız dahi, http://www.voki.com/create.php sayfasından kolay şekilde karakterler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu karakterlerin yüz hatlarını, saç rengini, karakterin giysilerini değiştirebilir, farklı arka planlar seçebilirsiniz. İster, mevcut ses dosyanızı bu karaktere ekleyebilir isterseniz de yazmış olduğunuz cümlelerin karakterleriniz tarafından okumasını sağlayabilirsiniz. Bizim en çok beğendiğimiz, sizlerin de beğeneceğini umduğumuz özelliği ise karakterlerinizin Türkçe ile beraber 25 dilde konuşturabiliyor olmasıdır.

  

Aşağıdaki örnekleri izleyebilirsiniz;

 

Sizce, derslerimizde bunu nasıl kullanabiliriz? Öğrencilerimize bunu kullanarak nasıl ödevler hazırlatabilirsiniz? Hangi derslerde bu siteyi kullanabiliriz? Fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Takip Et