Microsoft PowerPoint, dinamik sunular oluşturmak ve bu sunuları izleyicilerle paylaşmak için kullanılan en yaygın yazılımdır. Günümüzde öğretmenlerin en çok kullandığı eğitim araçlarının başında gelen PowerPoint programı, öğretmenlerin işleyecekleri konuları görsel materyaller ile desteklemesine yardım etmektedir. Bu sunuları izleyebilmek içinse PowerPoint ve LibreOffice gibi office programlarına ihtiyaç vardı. Bugün, sizlere tanıtmak istediğimiz Prezi çok daha ilgi çekici bir sunum aracıdır. Sizlere web üzerinden sunu oluşturma ve bu sunuları web ortamında yayınlayabilme imkanını vermektedir. Bunun yanında, sunularınızı internete bağlı olmadığınız ortamlarda da indireceğiniz uygulama ile çalıştırmayı mümkün kılmaktadır. Ayrıca, AppStore’dan indireceğiniz uygulama ile sunumlarınızı ipad ile de gösterebilirsiniz.

http://www.prezi.com/

Prezi ile oluşturulmuş bir sunum örneği;

Bu Yazıyı Paylaşmak İster Misiniz?

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar:

The following two tabs change content below.
Sınıf öğretmeniyim. 7 yıldır özel bir eğitim kurumunda çalışıyorum. Eğitim teknolojilerine hayli meraklıyım. Kitap okumayı sever, fırsat buldukça değil, kendime fırsat oluşturup okurum. Seminer, konferans, sempozyum vb. kendimi mesleki ve kişisel açıdan geliştirebileceğimi düşündüğüm tüm etkinliklere katılırım. Wordpress, Linux, Android'e karşı takıntılarım mevcut. Tüm bunların yanında, göz ucuyla da olsa web güvenliğı konularını ilgi duyar, takip etmeye çalışırım.

Latest posts by Enes Şenpeker (see all)

5 Yorum Yapılmış.

 1. adam diyor ki:

  gerçekten güzel bir uygulama powerpoint sın sabit tarzından kurtulduk elinize sağlık

 2. 27116 diyor ki:

  Çok güzel bir makale EğitimTrend ekibine teşekkürler paylaştıkları için.

 3. Edip Soylu diyor ki:

  Prezi gerçekten sunum hazırlarken kullanılabilecek en faydalı araçlardan biri yalnız kendinizde sunum hazırlıyorsanız benim gibi ihtiyacınızın olabileceği sunum arka planları sitesi olan pptbackgrounds.net üzerindeki resimlerden faydalanabilirsiniz. Site yabancı ama olsun kullanımı çok kolay..

  http://www.pptbackgrounds.net/category/abstract-and-textures-ppt-templates.html

  Özellikle bu sayfadaki arka planlar çok işime yaradı umarım sizinde işinize yarar.

 4. Mustafa Arslantürk diyor ki:

  prezi’de hazırladığım sunumda nasıl değişiklik yapabilirim bilginiz varmı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Yorum Yaz