Prezi İle Harika Sunumlar Oluşturun

Microsoft PowerPoint, dinamik sunular oluşturmak ve bu sunuları izleyicilerle paylaşmak için kullanılan en yaygın yazılımdır. Günümüzde öğretmenlerin en çok kullandığı eğitim araçlarının başında gelen PowerPoint programı, öğretmenlerin işleyecekleri konuları görsel materyaller ile desteklemesine yardım etmektedir. Bu sunuları izleyebilmek içinse PowerPoint ve LibreOffice gibi office programlarına ihtiyaç vardı. Bugün, sizlere tanıtmak istediğimiz Prezi çok daha ilgi çekici bir sunum aracıdır. Sizlere web üzerinden sunu oluşturma ve bu sunuları web ortamında yayınlayabilme imkanını vermektedir. Bunun yanında, sunularınızı internete bağlı olmadığınız ortamlarda da indireceğiniz uygulama ile çalıştırmayı mümkün kılmaktadır. Ayrıca, AppStore’dan indireceğiniz uygulama ile sunumlarınızı ipad ile de gösterebilirsiniz.

http://www.prezi.com/

Prezi ile oluşturulmuş bir sunum örneği;

“Prezi İle Harika Sunumlar Oluşturun” üzerine 13 yorum

 1. Prezi gerçekten sunum hazırlarken kullanılabilecek en faydalı araçlardan biri yalnız kendinizde sunum hazırlıyorsanız benim gibi ihtiyacınızın olabileceği sunum arka planları sitesi olan pptbackgrounds.net üzerindeki resimlerden faydalanabilirsiniz. Site yabancı ama olsun kullanımı çok kolay..

  http://www.pptbackgrounds.net/category/abstract-and-textures-ppt-templates.html

  Özellikle bu sayfadaki arka planlar çok işime yaradı umarım sizinde işinize yarar.

 2. prezi’de hazırladığım sunumda nasıl değişiklik yapabilirim bilginiz varmı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. merhaba. ben de şu anda sınıf öğretmenliği okuyorum ve sosyal bilgiler dersi için prezi ile bir sunum hazırlamam gerekiyor. nasıl bir şey hazırlayabilirim yardımcı olur musunuz ?

 4. merhaba;
  prezi ücretsiz programını kullanıyorum sunumu hazırladım fakat pc ye nasıl idireceğim ve bunu e postayla farklı bır pc ye nasıl gönderecem yardımlarınız beklıyorum tşk

  1. Merhaba,

   Prezi’ye giriş yaptıktan sonra, karşınıza sunumularınızı göreceksiniz. Bilgisayara indirmek istediğiniz sunumunuzun üzerine tkmlıyorsunuz ve ekrana gelen yeni sayfadan “download” butonuna basarak sunumuzu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus, bu indirdiğiniz sunumda eğer bir youtube videosu varsa internet bağlantısı olmayan bir ortamda bu video çalışmayacaktır.
   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen Yorumu Göndermeden Önce Aşağıdaki Soruyu Cevaplayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.