Online Araçlar

Kendi Oyununu Kendin Yap

Günümüzde öğrencilerimizin en sevdiği şeylerden biri de internet üzerinden oyunlar oynamaktır.  Peki, öğrencilerinize işlediğiniz dersler ile ilgili oyunlar oynatabiliyor olsaydınız nasıl olurdu? İşte, Wordia.Com sitesi, sizlere kendi oyunlarınızı oluşturmanıza imkan veriyor.

Siteye ücretsiz kayıt olduktan sonra, (kayıt olurken öğretmen hesabını seçiyorsunuz) hiçbir kodlama yada program kullanım becerisi olmadan, çok basit bir oyun inşa arayüzünü kullanarak,  eğlenceli oyunlar oluşturabilir, aynı zamanda derslerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

     

Sitenin güzel bir diğer hizmeti ise,  kendi sınıfınızı oluşturabilir ve bu sınıfa bağlı olarak  öğrenci hesapları oluşturabiliyorsunuz.  Öğrenciler, sizin oluşturduğunuz kullanıcı adları ile siteye girerek, oyunlarınızı oynuyor ve hangi öğrencinin hangi oyunu oynamış olduğunu Wordia size bildiyor. Aynı zamanda, oyundaki en yüksek skoru kimin yaptığını hem öğretmen hem de öğrenciler skor tablosunda da görebiliyor. Sistem, öğrencilere puanlarına göre ödüller de vermeyi ihmal etmiyor.

Sadece 3-5 dakikada oluşturduğumuz oyunu oynamak ister misiniz?

http://wordia.com/play/2420/egitimtrend.html#/play/2420/egitimtrend.json

Konular kısmından, başka öğretmenler yada öğrenciler tarafından oluşturulmuş mevcut oyunları da görebilir, derslerinizde kullanabilirsiniz.

http://www.wordia.com/subjects

Not: Site Türkçe karakterleri desteklememektedir.

Takip Et