Eğitim Haberleri EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ Etkinlikler Genel

TCEA’13 Eğitim Teknolojileri Konferansı’ndan İzlenimler

ABD’nin en büyük eyaletlerinden Texas’ın başkenti Austin şehrinde, bu yıl 33.sü düzenlenen Eğitim Teknolojileri Konferans&Fuar’ı, eğitimciler için yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Texas Bilgisayar Öğretmenleri Birliği tarafından düzenlenen organizasyonun açılış konuşmaları Peter Sheahan, Jeff Henderson ve Seth Mattison tarafından geçekleştirildi. Eğitim Trend ekibi olarak biz de orada eksik olmadık. Blog yazarlarımızdan Arif Kazancı, aynı zamanda üyesi olduğu TCEA’nın organize ettiği bu konferanstan gelişmeleri sizler için derledi.


tcea_ic

Samsung, AMXschoolview, ISTE, Learning.com’un sponsorluğundaki konferansta ziyaretçiler, eğitim teknolojilerindeki son gelişmeleri görme şansı olduğu gibi, düzenlenen birçok sunumlara da katılarak ilgili oldukları alanlarla alakalı bilgiye de sahip oldular.

TCEA2013

Eğitimdeki Dönüşümün Önemli Bir Öğesi EDMODO
Fuar’da en çok ilgi gören standlardan biri de, son zamanların en büyük eğitsel sosyal ağ uygulaması olan Edmodo idi. Eğitimcilerin yoğun ilgisiyle kısa zamanda büyüyen ve dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Edmodo platformu, eğitim-öğretimde meydana gelen büyük dönüşümde de önemli bir öğe olarak hizmet veriyor.
Konferansta sunumların yanı sıra uygulamalı atölye çalışmaları ve Google Akademi, Moodle Akademi, Robotik Akademi ve iPad Akademileri gibi projeler de yer aldı. Bu büyük organizasyondan izlenimlerimizi de çektiğimiz fotoğraflarla aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.


Etkinlikle alakalı detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.tceaconvention.org/2013/public/Content.aspx?ID=1231

@arifkazanci