EĞİTİM DÜNYASI Eğitim Trend Genel

“Scoop. it!”de Takip Edilmesi Gereken 5 Eğitim Teknolojisi Küratörü

Scoop. it!, son derece kullanışlı ve ilham verici bir sosyal paylaşım sitesidir. Yurt dışında popüler olsa da Türkiye’deki popülerliği tartışmaya açıktır. Scoop. it!, bir çeşit sosyal imleme sitesidir. İlgi alanlarınıza yönelik paylaşımları size servis eden bir çeşit paylaşım sitesidir. Bu yazıda, “Scoop. it!”in blogunda yayınlanan bir yazıdan hareketle  “Scoop. it!”de Takip Edilmesi Gereken 5 Eğitim Teknolojisi Küratörünü sizlere tanıtacağım.

John Evans, emekli bir öğretmen ve okul lideri. Teknolojiye tutku ile bağlı bir insan. Eğitimde iPad (iPads in Education)  ve yoğun eğitimciler için profesyonel öğrenme (Professional Learning for Busy Educators) başlıkları altında paylaşımlar yapmaktadır. Okulunda iPadleri kullananlar için pratik ve bilgi verici birçok paylaşımda bulunuyor.

Jim Lerman, çağdaş öğrenme için yeni okullar üzerine odaklanan öğrenen, öğretmen, lider, yazar, konuşmacı, iş birlikçi, danışman ve küratör. Direksiyonda (Into the Driver’s Seat) ve 4. devir (The 4th Era) başlıkları altında paylaşımlar yapıyor.

Katleen McClaskey, “Personalize Learning”in kurucu ortağı, EdTech misyoneri, yenilikçi lider, danışman, (teknolojik) araçların sunucusu ve eğitimcisi. Uygulamalar aracılığıyla herkese fırsat eşitliği sağlamak (Leveling the Playing Field with Apps) ve Kişisel Öğrenme (Personalize Learning) başlıkları altında paylaşımlar yapıyor.

Mark E. Deschaine, liderlik, etkili eğitim, özel eğitim, eğitim teknolojileri ve profesyonel gelişim konularına odaklanıyor. Eğitime etkili teknoloji entegrasyonu (Effective Technology Integration into Education) başlığı altında paylaşım yapıyor.

Anne Whaits, HE’de öğretme ve öğrenme uzmanı; eğitim teknolojisi ve yenilikçi öğrenme tasarımlarını destekliyor. Etkileşimli öğretme ve öğrenme (Interactive Teaching and Learning), Dönüştürücü Dijital Öğrenme Tasarımı (Transformative Digital Learning Design)  başlıkları altında paylaşım yapıyor.

Kaynak: http://blog.scoop.it/2014/02/05/digital-learning-day-5-edtech-curators-to-follow/