EĞİTİM DÜNYASI

Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı için başvurular başladı!

 

forums_social_microsoft

Microsoft’un dünya çapında düzenlediği eğitmen etkinliklerine katılmak ister misiniz? Microsoft Türkiye olarak siz değerli eğitmenlerimizi, tanınmış uluslararası platformlara taşıyoruz. Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı ile sınıflarında Microsoft eğitim teknolojilerini çağdaş ve etkin yollarla kullanan eğitmenlerimizi küresel kongre ve konferanslarda ülkemizi temsil etmek üzere yurtdışına gönderiyoruz. Değerli öğretmenlerimizi Microsoft Türkiye sponsorluğuyla destekliyoruz.

MIE Unvanı

 

Dijital eğitime dönüşüm sürecimizde etken rol oynayan öğretmenlerimize eğitim teknolojilerini kullanmaya yönelik ücretsiz mesleki gelişim eğitimleri sağlıyoruz. Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı ile de eğitimde teknolojiyi kullanarak daha kaliteli, zenginleştirilmiş ve çağdaş bir öğrenim sağlayan vizyoner eğitmenlerimizin başarılarına farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz. Teknopedagojik bütünleştirme vizyonunun önderliğini yapan eğitimcileri öne çıkaran bu program her disiplinden eğitmen ve akademisyene açık. 400’den fazla Microsoft Örnek Okulu’muzda uygulanan bu program, 3.700’den fazla eğitmeni bir araya getiriyor.

Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı’nın bir diğer faydası ise Microsoft’un eğitim teknolojilerini daha piyasaya sürülmeden deneyimle fırsatı yakalamak.Office Mix, Sway, OneNote Class Notebook, Microsoft Classroom ve Minecraft: Education Edition gibi teknolojilerimizi ilk olarak siz tecrübe edip, bizlere geri bildirim sağlayarak değerli görüşlerinizle teknolojilerimizin Ar&Ge’sine öncülük edebilirsiniz. Bizler için değerli öğretmen ve akademisyenlerimizin eğitim teknolojilerimizle ilgili görüşleri çok kıymetli. Eğitmenlerimizin pedagojik çalışmalarına uygun ve öğretim uygulamaları gereksinimlerinize cevap veren, etkin, kullanışlı ve kolay uygulanablir teknolojileri geliştirmemize verdiğiniz destek için müteşekkiriz.

uzman_egitmen_agi

Education activities in classroom at school, happy children learning

 

 

 

 

 

 

MIE Programı ile sizler de öğretmenlerimizin sınıfılarında uyguladığı teknolojilerin gelişimine liderlik etmek, hem kendinizin hem de meslektaşlarınızın mesleki gelişimine katkıda bulunmak, ve de oluşturduğunuz öncü proje ve çalışmalara uluslarası platformlarda görünürlük kazandırmak isterseniz, 3 basit adımı takip etmeniz yeterli:

  • Microsoft Eğitmen Ağı’nda ücretsiz olarak profil oluşturmanız
  • 2 dakikalık bir Office Mix, video ya da Sway ile aşağıdaki üç soruya yanıt vermeniz:
    1. Neden Microsoft’un Yenilikçi Uzman Eğitmeni olmaya uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorsunuz?
    2. Microsoft teknolojilerini sınıf içerisindeki uygulamalarınızla nasıl bütünleştirdiğinize dair örnekler paylaşabilir misiniz?
    3. Bir MIE Expert olmanız durumda, kazanacağınız unvan ve deneyimlerin eğitmenlik görevinize nasıl bir katma değer sağlayacağını öngörüyorsunuz?
  • Başvuru formunu* doldurmanız yeterli.

*Mix/video/Sway içeriğinizi başvuru formunda bir URL bağlantısı olarak paylaşmanızı rica ediyoruz.

Unutmayın, son başvuru tarihi 15 Temmuz 2016! Sizleri de aramızda göreceğimiz için şimdiden çok heyecanlıyız.