EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

Lumosity ile Zihin Egzersizleri Yapın

Lumosity.com, zihinsel performansı ve zihin sağlığını artırmak için zihinsel aktivitelerin planlı ve programlı yapılmasını sağlayan, hafızayı, dikkati ve üreticiliği geliştirmeyi temele alan ücretli bir sitedir. (Kayıt olduğunuzda sınırlı ücretsiz hesap açılıyor ve siteyi kısıtlı olarak kullanıyorsunuz.)

Not: Kısıtlı kullanımını sınıf içinde, projeksiyon yardımıyla kullanabilir,  öğrencilerin dikkatini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

Lumosity, sadece ingilizce olmasına rağmen kolay kullanımı olan, kişiye göre adapte edilebilen, 40’tan fazla zeka oyunları ve değerlendirme programları olan, web tabanlı zihinsel egzersiz yapma sitesidir.

Kısaca Lumosity;
* Nöroplastisite prensiplerine göre tasarlanmış,
* Nörologlar tarafından dizayn edilmiş,
* Sonuçları klinik olarak kanıtlanmış
* Kişinin ihtiyaçlarına göre
* 20 Milyondan fazla üyesi var
* Günlük 10 – 15 dakikalık, zevkli alıştırmalarla sıkılmazsınız,
* Mobil uygulaması ile bilgisayara bağımlı değilsiniz

Tüm bunların yanısıra, Lumosity.com problem çözme, dikkati odaklama, farklı ve üretici düşünme ve zihinsel işlem becerilerini artırmaya yarayan bir web sitesidir. Anasayfada, Stanford, UCSF, Harvard, ve Columbia üniversiteleri başta olmak üzere birçok prestijli üniversite ile işbirliği içerisinde olduklarına dair bir ibare geçmektedir.
Lumosity tanıtım videosu (ingilizce)

Lumosity ile ilgili araştırmalar:
http://www.lumosity.com/the-science/research-on-lumosity
http://www.lumosity.com/the-science/brain-training-research
http://www.lumosity.com/the-science/key-concepts

Not: Sitenin üyelik sistemi vardır. Kayıt olduğunuzda ücretsiz üyelikle kayıt olursunuz. Ücretsiz hesabınızla bütün oyunlara ulaşamazsınız. (Kısıtılı)

 

 

 

Takip Et