Şaşırtıcı Bir Eğitim Girişimi Hikayesi: Hip – Hop

Flocabulary
Flocabulary kurucusu Blake Harrison lise öğrencisi iken üniversitelere giriş sınavı olan SAT’ye hazırlanmaktadır. Sınavda sorulacek kelimeleri ezberlemeye çalışırken çok zorlanır. Ancak ilgisi olan hip hop parçalarını hemen ezberlediğini farkeder. Bu sebeple öğrenmesi gereken kelimelerin anlamlarını hip hop şeklinde söyleyerek kolayca ezberler ve ingilizce öğretmenliği bölümünü kazanır.

Ilk olarak kendisi gibi başka insanlarında aynı şekilde zorluk çekebileceğini düşünerek 2004 yılında Sparknotes.com adresi kurar. Burada da başarılı olduğunu gören Blake bir yıl sonra 2005 te Flocabulary.com adresiyle yoluna devam eder.

Amerika’da 15,000 okulda yaklaşık 6 milyon öğrenciye hizmet veren site hip hop kullanarak öğrencilere başta ingilizce olmak üzere sosyal bilgiler, matematik ve fen bilimlerini öğreten bir site halini almıştır.

Yukaridaki video ise matematik dersi için bir örnek

Bu video ise Flocabulary ekibinin ISTE 2012 için yaptığı parça

Detaylı bilgiye aşagıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.

www.Flocabulary.com

@arifkazanci

 

“Şaşırtıcı Bir Eğitim Girişimi Hikayesi: Hip – Hop” üzerine bir yorum

  1. Bu bilgiler gerçekten çok işime yaradı çok teşekkürler 😀 Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve bu örneklerdeki videolardaki gibi kendim hazırlayacağım Nasıl yapıldığı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen Yorumu Göndermeden Önce Aşağıdaki Soruyu Cevaplayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.