Eğitim Haberleri Genel

Hem Öğrenmek Hem de Aç İnsanlara Yardım Etmek İster misiniz?

FreeRice kar amacı gütmeyen ve Birleşmiş Milletler’in (UN) dünya gıda programı çerçevesinde kurulmuş bir web sitesidir. FreeRice’in 2 temel hedefi vardir. Bunlardan birincisi herkese ücretsiz eğitim olanağı sağlamak, bir diğeri ise dünyanın farklı bölgelerindeki aç insanlara ulaşıp onlara yardımcı olmaktır. Peki bu hedeflere ulaşmak isteyen FreeRice nasıl çalışıyor? Dünya çapında kendisini geliştirmek isteyen kişiler bu web sitesine ulaşarak oradan eğitim alıyorlar bu sayının artması ile doğru orantılı olarak sponsorlar web sitesinde reklam vererek bağış gerçekleştirmiş oluyorlar.

freerice1

FreeRice Platformunda Matematik, Fen bilimleri, İngilize, ve Coğrafya gibi dersleri öğrenebilirsiniz. Siteden almış olduğunuz hesapla ne kadar bağış yaptığınızı görme şansına sahipsiniz.

Detaylı bilgi için freerice.com adresini inceleyebilirsiniz.

@arifkazanci

 

Arif Kazancı

Bilgisayar ve Robotik Öğretmeniyim. 2006 yılından beri Amerika’da yaşıyorum. Eğitim teknolojileri ile öğrenme kültürünün değişebileceğine inananlardanım. Teknoloji çağında bizlerle buluşan sonsuz fırsatların öğretmenlerimizin farkındalığı ve sınıf ortamına taşımaları ile ancak bir anlam ifade edeceğini düşünüyorum. Merak etme, öğrenme ve paylaşmayı felsefe edinmiş bir eğitimciyim.