EĞİTİM DÜNYASI Eğitim Haberleri EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

Dünya’nın En Başarılı Üniversite Hocalarından Ders Almak İster Misiniz?

Coursera sosyal bir girişimcilik şirketidir. Dünya’nın en iyi üniversiteleri ile yaptıkları anlaşma ile bu üniversitelerin belirlemiş oldukları dersleri online ve ücretsiz olarak sunmak amacıyla kuruldu. Şu an itibari ile sizler Amerika ve Avrupa’daki en iyi 33 üniversiteden 20 farklı bölumden yaklaşık 215 farklı dersi online, alanına öncülük eden hocalardan alabilme şansına sahipsiniz…

Coursera nın en büyük amacı, dünyanın en kaliteli egitimini sadece belirli sayida insanlara sunmak yerine kendisini geliştirerek bulundugu topluma daha faydalı olabilecek her bireye bu imkanı sunma ideali ile youna devam eden bir kuruluş olmak.

Capture

 

Sunulan dersler sizin o konuyu anlayabilmeniz için dizayn edimis bir online platformda gerçeklesiyor. Sizler vaktiniz oldukça hocaların dersleri dinliyor, uygun oldugunuzda testleri alıyor ve bu ortamda sizinle beraber ders alan dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlarla bilgi ve tecrübelerinizi paylaşma şasını elde ediyorsunuz.

stanford logo

Şuan kayıtlı olduğum ders “ E-learning and Digital Cultures “ ve bu ders EDINBURGH üniversitesinin hocaları tarafından veriliyor. Dersimiz bu pazartesi başlayacak ancak geçen hafta derse hazırlık mahiyetinde google map üzerinden bir sınıf aktivitesi gerçeklestirildi ve şuan benimle beraber 50’den fazla ülkeden katılımcı ile bu dersi alacağız.

Coursere’da aldığınız dersleri başarı ile tamamlarsanız sizlere o üniversiteden almiş olduğunuz dersi başari ile bitirdiğinize dair sertifika gönderiyorlar.Coursera ile alakalı detalı bilgiye ulaşabilmek için aşağidaki linki kullanabilirsiniz.

www.coursera.org

@arifkazanci